Hasretinden Prangalar Eskittim Şiiri - Ahmed Arif
img
Ahmed Arif Hasretinden Prangalar Eskittim
Seni, anlatabilmek seni.
İyi çocuklara, kahramanlara,
Seni, anlatabilmek seni,
Namussuza, haldan bilmez,
Kahpe yalana.

Ard-arda kaç zemheri,
Kurt uyur, kuş uyur, zindan uyurdu.
..........
..........


Bu şairimizden (veya telif hakları açısından yasal temsilcisinden) henüz izin alınmadığından dolayı şu anda bu şiirin tüm metnini yayınlayamıyoruz.
ÜYE
loading...

YORUMLAR (197)

MÜKEMMEL
4 0
Üstad'tan yaşanmışlık kokan bir şiir..
3 3
Yine şaheser ,yine mükemmel oku oku tadına doyum olunmayan bir şiir. Her zaman takdir ettiğim , şiirlerini beğeniyle okuduğum şair.
12 2
https://www.youtube.com/watch?v=5ZcuM6gzovE
8 1
SEN GITTIGIN GUNDEN BERI Gecemle gunduzum karisir oldu Sabahlar yeniden gelmez oldu, Gozlerim kimseyi gormez oldu Sen gittigin gunden beri Bir husrana ugradi su yuregim, Neden biraktin beni,ey sevdigim? Hic bir zaman kendime gelemedim, Sen gittigin gunden beri Kac zaman agladim,kac zaman ictim; Sanki sirat koprusunden gectim. Gunlerce ölüp,ölüp dirildim Sen gittigin gunden beri. Cok kez bagirdim kizdim kendime. Cok kez nefret ettim su sevgime, Herseyim döndü birden tersine, Sen gittigin gunden beri. Olmasaydi keske bu ayrilik, Bak hayat bana kuskun ve karanlik, Herseyim bitti ve daginik, Sen gittigin gunden beri.
11 0
Kızlarımıza..Gece saat dört. Aniden uyanıyorum. yüreğimde bir çırpıntı. Andersen hikayelerinde Neden kız kahramanların anneleri yok? Gözlerim kapalı. Uzun ak saçlarım Yüzüme tül gibi serilmiş Aralıyorum bir yudum nefes için. Gözlerini açma uyuyamazsın diye fısıldıyor benliğim. Yüreğimin çırpıntısı mı önemli? uyuyamamak mı? Uyanış nedeni mi? Yüreğimdeki sızı ve düşüncem. İnsan neden bu kadar olasılıkları birarada düşünür. Saniyenin kaçta biri kadar biri önemli veya önemsiz. Aradan ne kadar zaman geçti bilmiyorum gözlerimi açıyorum. Hayret! Odama ay doğmuş. Tıpkı senin gibi bakıyor. Gülümsüyorum. Aykırı oluşumu seviyorsun biliyorum Dinlemedim fısıltıları. Elimde senden kalan bir şişe yakut Mekan değiştiriyorum seninle. Deniz kenarında Sen Ben Biz. Birde şu küçük kız. Denizin kızı. Behrangi yi tanısaydı Küçük karabalığa yoldaş olurdu belki. Ellerini kınalamış Saçlarına sim takmışlar. bilmediği bir oyun içinde şimdi. Sam yeli Denizin kızı Korkunun sesizliği Ve Karanlık. Birazdan ay doğacak. Denizin üstünde gözüm. dalgalar Med cezir Yakomoz. Dipten gelen Dalgalar! Aklım yarasalara takılı kaldı. Belki küçük kız olmasaydı şu adam derya bulanmasaydı Suratında bitmişliğin ifadesi Atlayacak çağlayandan aşağı. Pelikanın torbası büyük Korku. Balıkcıl Dehşet. Belki ay' la karşılaşırsın Güven. Birazdan ay batacak Yarasalar! Belkide gün doğacak Okyanus. Acizliğin çığlığı! Saçının simine kurban olduğum Dikkat et, su yüzüne çıkma ha Okyanus nerede?? ....... Şu kız Denizin kızı olmasaydı Ağlamasaydı akşam görsel mediada Saklamasaydı o güzel yüzünü Akbabalar Yarasalar ................... Romantik olacakıtı ay sen ve ben.Melahat Uran Sönmez 21.11.2016
4 0
https://www.youtube.com/watch?v=L-XHIOenb3c
1 0
Yazmanın ağzina Sağlik
0 0
https://www.youtube.com/watch?v=L-XHIOenb3c
3 0
https://www.youtube.com/watch?v=5ZcuM6gzovE
3 0