Zemahşer -divan Şiiri - Yener Sezgi
Y.S.
Yener Sezgi ZeMahşer -Divan
Sakın ola bensiz gitme / götür harmana beni
Hasret koydun uzak tutma / sahi dermana beni
Ey gönül Sultan mı oldun / nedir benimle cengin
Hasım belleyip kin gütme/ yazma fermana beni

Görmek için tek bir nazar / işte koca kâinat
Ağız açmış bekler mezar / nedir sendeki inat
Dünya olsa sana pazar / gözetirsin menfaat
Olur olmaz yerde satma / sürme meydana beni

Sezginî huzura ermez / gel de cefayı bitir
Zerreyi kürreyi görmez / sonsuz sırrına yetir
Saltanatın uzun sürmez / elimden tutup götür
Ol mahşerde mahcup etme / Yüce Rahman'a beni

15.02.2014 / Yener Sezgi
ÜYE
loading...

YORUMLAR (39)

Yener bey zemahşeri divan yazmak her şaire nasip olacak bir marifet değil bu güzel eseri bu kadar güzel yazarak gelecek nesillere ve bizlerede feyiz verdiğin için ne kadar teşekkür etsek azdır günün şiiri hatta yılın şiiri olmayı çoktan hak eden bu güzel eserinizi ve sizi yürekten kutluyorum yüreğin ve kalemin var olsun en kalbi selamlarımla ramazanı şerifin mübarek olsun..
1 0
Günün şiirini ve şairini yürekten kutluyorum.
1 0
Yürek sesinizi candan kutlarım.Günün şiirini ve siz kıymetli şairimi tebrik ederim.
1 0
Özenilerek çalışılmış, şiirin özelliklerine uygun güzellikte yazılmış, bir o kadar da anlamlı olan bu çok değerli ve müstesna eser GÜNÜN ŞİİRİ olmayı çoktan hak etmişti. Seçici Kurul, güzel şiirler bulmada ve şiir severlere sunmada bu aralar azami gayret gösteriyorlar. Kendilerini de kutluyor, kolaylıklar diliyorum. Şiir seçmenin ve sunmanın zor olduğunu biliyorum. Yener Bey kardeşim, şiirin hikayesi kısmında ufacık açıklamalarda bulunsalardı sanırım daha iyi olurdu. Tebrik ve takdirlerim her daim Yener Bey kardeşimedir. Sevgi ve saygı rüzgarları esenliğiniz olsun. Not: Şiirinizin günün şiiri olduğunu sonradan öğrendim.
1 0
Antolojide günün şiiri seçilen 'Zemahşar' adlı şiirinizi yeniden okumanın keyfini yaşıyorum. Tebrik eder, başarılarınızın devamını dilerim.
1 0
Şiirin adı, beni oku diyor görür görmez. Açınca, haklılığınızı anlıyorsunuz... gerçekten okunası, gerçekten günün şiiri olmayı hak etmiş... Kutlarım içtenlikle Yener bey, içerim, teknik, duygu ve sunum itibari ile kayda değer.Nicelerine..saygımla...
1 0
Naatı Şerif niteliğinde bir çalışma olmuş,Arap edebiyatında çok kullanılan bir uslub,zevkalarak okudum.Günün şiiri için iyi bir tercih Sn.Yayın Yönetmenim ,teşekkürler!
5 1
Güzel çalışma tebrşk ederim.
1 1
Şiir teknik olarak incelendiğinde, iç uyaklar kullanılarak muhteşem bir akıcılık kazandırıldığını görmekteyiz. 15'li hece ölçüsü kullanılmış. Sanki iki şiir bir arada gibi ama öyle güzel ve başarılı biçimde kullanılmış ki hem anlam hem yapı çok estetik bir biçimde bütünleşmiş şiirde. Beğeniyle okudum. Günün şiirini ve şairini içtenlikle kutluyorum. Seçici kurula da teşekkürler.
1 1
Yorum yapan arkadaşlarımız teknik kısmına yeterince değinmişler... O nedenle sadece çok zor olan bu tekniği başarmanızdan dolayı sizi içtenlikle kutlarım Yener Bey.... Şiir diliniz her iki tekniği kaynaştıracak kadar akıcı ve mükemmel... Günün Şiiri seçkisinde yer almayı çoktan hak etmiş şiirinizi ve sizi tekrar kutlarım... Saygılarımla....
1 1